Tisk

Dutinové podlahy FLOOR and more®

Systém Lindner dutinových podlah FLOOR and more® je dutinová podlaha z kalciumsulfátových desek na lepený spoj pero - drážka, vhodná pro pokládku všech druhů krytin. Výhodou těchto podlah kromě rychlé a suché montáže a extrémní přesnosti je především to, že je z ekologických materiálů a je požárně odolná v třídě hořlavosti A, . Desky jsou ekologickým materiálem na bázi kalciumsulfátu a jsou vyráběny ve vlastním výrobním závodu Lindner v německém Dettlebachu.
Dutinové podlahy FLOOR and more® jsou používány všude tam, kde není nutné zachovat přístupnost podlahové dutiny v celé ploše podlahy, nebo kde požadavek na bezespárovost dutých podlah je podmínkou pro následnou pokládku finálních krytin. Téměř neomezené možnosti aplikace finálních krytin jako je PVC v rolích, dřevěné parkety, keramické nebo kamenné dlažby a jiné typy krytin, jako jsou lité či jiné speciální stěrky lze aplikovat již 24hodin po montáži. Podlahu lze například účelně využít do sociálního zázemí, kde se jinak musejí provádět betonové podlahy, aby se docílilo stejné výšky podlahy jako v kancelářích. Přístupnost do dutiny lze v potřebných místech vyřešit revizními vstupy nebo revizními kanály.

Základní charakteristika konstrukce:

  • Materiál desek: kalciumsulfát Lindner
  • Standardní rozměr desek: 600×600 mm
  • Standardní tloušťka desek: 24 mm – 44,5 mm a
  • Boční hrana desky: originální systém pero-drážky zaručující vysokou těsnost a přesnost spojů a vysokou únosnost podlahy

Zdvojené podlahy NORTEC a dutinové podlahy FLOOR and more® jsou k dispozici také ve verzi "sonic" pro lepší ventilaci a akustiku, "power" pro velmi vysoké zatížení a "comfort " s integrovaným podlahovým vytápěním.

FLOOR and more® sonic
Tato podlaha se pohodlně postará o čerstvý vzduch. Nepatrné otvory v podlahových deskách zajišťují stabilní cirkulaci vzduchu a automatické řízení teploty a vlhkosti. Rušivé proudění vzduchu z klimatizačních patří minulosti. Otvory v deskách mají kromě ventilační a klimatizační ještě další neopomenutelnou přednost, za pomoci vložené akustické vložky tlumí hluk a tak přispívají k zlepšení akustických vlastností místnosti.
Tato podlaha je vhodná zejména tam, kde je požadavek na tiché větrání nebo klimatizaci skrz podlahu a případně na tlumení hluku. Uplatní se dobře zejména v koncertních sálech, kinosálech, posluchárnách a obdobných prostorách.

FLOOR and more® comfort
Inteligentní systém technologie vytápění a chlazení integrované v podlahových deskách reguluje vnitřní klima ideálně v létě i zimě. FLOOR and more® comfort zajistí komfortní vytápění a chlazení všude tam, kde je požadavek na rychlé změny teplot a kde není možné vytápění a chlazení řešit standardním způsobem. Dále jej ocení architekti při návrzích takových prostorů, kde by otopná tělesa či chladící agregáty narušovaly estetický a architektonický dojem z interiéru.
Tento systém se oproti klasickému podlahovému vytápění vyznačuje se malou náročností na prostor respektive tloušťky podlahové konstrukce. Výhodou těchto podlah je především rychlá odezva a vysoká účinnost, chladící výkon 23 – 45 W/m2, topný výkon 60 – 100 W/m2, nízké provozní teploty topné vody a tím nižší náklady na klasická otopná tělesa.
FLOOR and more® comfort se postará o příjemné vnitřní klima a zároveň ponechá architektům i uživatelům neomezený prostor pro realizaci interiéru.

FLOOR and more® power
Díky své únosnosti se ideálně hodí pro výrobní závody, ale najde využití také v showroomech, autosalonech, muzeích či knihovnách.
Speciální systém vyvinutý pro podlahy, na které je kladen požadavek na abnormální zatížení. NORTEC power je podlaha skládající se z extrémně únosných desek a speciálně ztužených sloupků. díky tomu odolává tato podlaha extrémním zatížením včetně dynamického zatížení pojezdem vysokozdvižných vozíků. Tato podlaha snese bodové provozní zatížení dle ČSN EN 13213 až 20 kN, to znamená neuvěřitelných 40 kN mezního zatížení.

FLOOR and more® hydro
Speciální podlaha pro prostory, na které je požadavek na extrémní vlhkost. Najde využití např. tam, kde se předpokládají pokládky podlahových krytin s použitím mokrých směsí nebo tam, kde by trvalá vlhkost mohla snížit statické vlastnosti dutých podlah. Deska na cementové bázi s vysokou hustotou, která zajišťuje voděodpudivé vlastnosti při zachování únosnosti.

Rychlá navigace


Reference

Celosvětově činná společnost Lindner Group disponuje velkým množstvím vynikajících referencí.

Technická data

Technická podpora Linder – katalogy, technické listy, detaily aj. ke stažení.
Klikněte zde.


Rychlá navigace

rychlá navigace

Jaká podlaha je ta pravá?
Ztrácím se v technických pojmech! >>rychlá navigace<<