Tisk

Zdvojené podlahy NORTEC

Nehořlavé, bezformaldehydové, a pevné desky - NORTEC – kalciumsulfátové materiál s vynikajícími stavebně-fyzikálními vlastnostmi.

Podlaha NORTEC se může pochlubit značnými výhodami:

 • Extrémní pevnost a tím nižší průhyb
 • Ekologický materiál bez jakýchkoliv škodlivých emisí ani formaldehydu
 • Skvělé akustické vlastnosti
 • Široké možnosti kombinací s jinými podlahovými systémy
 • Jedinečný vzhled při aplikace různorodých podlahových krytiny přímo ve výrobním procesu - kámen, dřevo, nebo standardní krytiny, jako jsou guma, PVC, HPL, nebo koberec

Základní charakteristika konstrukce:

 • Materiál desek: kalciumsulfát vyztužený vlákny
 • Standardní rozměr desek: 600×600 mm
 • Tloušťka desek: 14 mm – 44,5 mm
 • Horní strana desky: holá deska, nebo libovolná krytina (antistatické PVC, linoleum, keramická dlažba, dřevo, kaučuk).
 • Spodní stana desky: holá nebo ocelový plech
 • Boční hrana desky: holé nebo ochranné plastové lišty (výběr z různých barev)

Zdvojené podlahy NORTEC a dutinové podlahy FLOOR and more® jsou k dispozici také ve verzi "Sonic" pro lepší ventilaci a akustiku, "Power" pro extrémní vysoké zatížení a "Comfort " s integrovaným podlahovým vytápěním.

NORTEC sonic
Tato podlaha se pohodlně postará o čerstvý vzduch. Nepatrné otvory v podlahových deskách zajišťují stabilní cirkulaci vzduchu a automatické řízení teploty a vlhkosti. Rušivé proudění vzduchu z klimatizačních patří minulosti. Otvory v deskách mají kromě ventilační a klimatizační ještě další neopomenutelnou přednost, za pomoci vložené akustické vložky tlumí hluk a tak přispívají k zlepšení akustických vlastností místnosti.
Tato podlaha je vhodná zejména tam, kde je požadavek na tiché větrání nebo klimatizaci skrz podlahu a případně na tlumení hluku. Uplatní se dobře zejména v koncertních sálech, kinosálech, posluchárnách a obdobných prostorách.

NORTEC comfort
Inteligentní systém technologie vytápění a chlazení integrované v podlahových deskách reguluje vnitřní klima ideálně v létě i zimě. NORTEC comfort zajistí komfortní vytápění a chlazení všude tam, kde je požadavek na rychlé změny teplot a kde není možné vytápění a chlazení řešit standardním způsobem. Dále jej ocení architekti při návrzích takových prostorů, kde by otopná tělesa či chladící agregáty narušovaly estetický a architektonický dojem z interiéru.
Tento systém představuje díky rychlé reakční době úsporné řešení chlazení a vytápění místnosti a vyznačuje se malou náročností na prostor respektive tloušťky podlahové konstrukce.
NORTEC comfort se postará o příjemné vnitřní klima a zároveň ponechá architektům i uživatelům neomezený prostor pro realizaci interiéru.

NORTEC power
Speciální systém vyvinutý pro podlahy, na které je kladen požadavek na abnormální zatížení. NORTEC power je podlaha skládající se z extrémně únosných desek, které jsou ze spodní strany vyztužené ocelovým plechem a speciálních vysoce únosných sloupků. Tento systém snese bodové provozní zatížení dle ČSN EN 12825 až 8 kN, což je 16 kN mezního zatížení.

Rychlá navigace


Reference

Celosvětově činná společnost Lindner Group disponuje velkým množstvím vynikajících referencí.

Technická data

Technická podpora Linder – katalogy, technické listy, detaily aj. ke stažení.
Klikněte zde.


Rychlá navigace

rychlá navigace

Jaká podlaha je ta pravá?
Ztrácím se v technických pojmech! >>rychlá navigace<<