Tisk

Rámové konstrukce

Rámové konstrukce jsou speciální konstrukce zdvojených podlah vyztužené ocelovými profily ve tvaru C, které se ukládají na hlavice podlahových sloupků. Sloupky spolu s C profily mohou tvořit nosné rámy pro uložení rozvaděčů, racků a podobných technologických skříní spojené se zdvojenou podlahou.
Výšková úroveň desek zdvojené podlahy je o cca 3mm níže než vrchní hrana rámů pro technologické skříně a tak lze snadno otevírat dveře těchto skříní.

Celá konstrukce se vyznačuje výjimečnou stabilitou a únosností i při rozklopené podlaze, což je u rozvoden, serveroven a podobných technologických místností žádoucí.

1. Desky
Desky pro rámové konstrukce se používají dřevotřískové desky pro zdvojené podlahy LIGNA nebo kalciumsulfátové NORTEC. Také je možné použít nerozebíratelné desky dutinové podlahy FLOOR and more®. Desky jsou opatřeny nalepenou krytinou podle požadavku, většinou elektrostaticky vodivým PVC.

  • Materiál desek: dřevotříska, kalciumsulfát
  • Standardní rozměr desek: 600×600 mm
  • Standardní tloušťka desek: podle typu desky
  • Výška stupňů: 60 mm – 2200 mm
  • Horní strana desky: holá deska, nebo libovolná nalepená krytina (antistatické PVC, linoleum, keramická dlažba, dřevo, kaučuk).
  • Spodní stana desky: holá deska (možné pouze u kalciumsulfátových desek), hliníková fólie, nebo ocelový plech
  • Boční hrana desky: desky LIGNA a NORTEC mají boční hrany plastovou lištou


2. Ocelové sloupky
Pro podlahové systémy se používá celá řada ocelových sloupků, ty jsou navrženy podle typu podlahy, třídy zatížení a výšky konstrukce podlahy.
Sloupky jsou rektifikovatelné a mají pozinkovaný povrch. Jsou navrženy a testovány podle platných evropských norem (ČSN EN 12825 a ČSN EN 13213). Základní výšky sloupků se pohybují od 30 mm do 2200 mm.
Hlavice sloupku je přizpůsobena pro osazení plastové vodivé podložky tlumící kročejový hluk, dále pro montáž všech typů podlahových trámků a rámů. Podlahové desky se na hlavice pouze volně pokládají a je tak zajištěna přístupnost podlahy v libovolném místě.
Plastová podložka tlumící kročejový hluk zamezuje pohybu desek při používání a rozklopení podlahy.
Základna je přizpůsobena jednoduchému namontování zemnícího kabelu.
K přilepení sloupků k podlaze se používá polyuretanové lepidlo. Ve zcela speciálních případech je možné sloupky navíc šroubovat do hmoždinek. Podkladní podlaha (většinou betonový povrch) se opatřuje systémovým protiprašným nátěrem červené barvy.

3. C profily
C profily ukládány na hlavice sloupků. Tedy horní úroveň C profilu je nad úrovní hlavice sloupků. Desky jsou ukládány na C profily, nikoli na hlavice sloupků. K hlavicím sloupků se pak kotví speciálním klipem nebo šroubem.C profily pro rámové konstrukce vyrábějí v několika typech, podle požadované únosnosti. Rozměry C profilů jsou šířka 40 mm, výška 41 mm, 84 mm, nebo 126 mm a tloušťka 1 mm, 1,7, nebo 2 mm. Délka C profilu je buď přizpůsobena rastru, nebo požadované délce soustavy rozvaděčů až do délky 5,4 m. Delší rámy se pak skládají z několika kratších rozměrů. Atypické rozměry rámových soustav pro rozvaděče se standardně upravují na stavbě a nejsou ničím omezeny.

Rychlá navigace


Reference

Celosvětově činná společnost Lindner Group disponuje velkým množstvím vynikajících referencí.

Technická data

Technická podpora Linder – katalogy, technické listy, detaily aj. ke stažení.
Klikněte zde.


Rychlá navigace

rychlá navigace

Jaká podlaha je ta pravá?
Ztrácím se v technických pojmech! >>rychlá navigace<<