Tisk

Souhrnná tabulka technických parametrůAkustické vlastnosti
podlah jsou laboratorně měřené hodnoty, které lze posuzovat mezi stejně měřenými podlahami. Tyto hodnoty nevyjadřují skutečné, ale laboratorní hodnoty. Vzhledem k tomu, že akustické vlastnosti podlah jsou technicky důležité vlastnosti posuzované v interiérech budov, doporučujeme je, s ohledem na špatné pochopení hodnot, řešit se specialisty v tomto oboru. Jednotlivé hodnoty v souladu s normami ČSN EN ISO:

Podélný úbytek vzduchem přenášeného hluku Dn,f,w dle ČSN EN ISO 10848-2
Laboratorní hodnota úbytku vzduchem přenášeného hluku šířícího se dutinou podlahy měřená v laboratoři s protihlukovou příčkou a stropem umožňuje srovnání různých typů podlah. Čím větší hodnota, tím lepší podlaha.

Svislý útlum vzduchem přenášeného hluku Rw dle ČSN EN ISO 140-3
Laboratorní hodnota úbytku vzduchem přenášeného hluku se standardním stropem umožňuje srovnání různých typů podlah. Čím větší hodnota, tím lepší podlaha.

Vodorovný přenos kročejového hluku - Ln,f,w dle ČSN EN ISO 10848-2 Laboratorní hodnota kročejového hluku přenášeného podlahou měřeného v laboratoři s protihlukovou příčkou a stropem umožňuje srovnání různých typů podlah. Čím menší hodnota, tím lepší podlaha.

Úbytek kročejového hluku (měřeno svisle) – ΔLw dle ČN EN ISO 140-8
Laboratorní hodnota úbytku kročejového hluku šířícího se svisle se standardním stropem umožňuje srovnání různých typů podlah. Čím větší hodnota, tím lepší podlaha.

Rychlá navigace


Reference

Celosvětově činná společnost Lindner Group disponuje velkým množstvím vynikajících referencí.

Technická data

Technická podpora Linder – katalogy, technické listy, detaily aj. ke stažení.
Klikněte zde.


Rychlá navigace

rychlá navigace

Jaká podlaha je ta pravá?
Ztrácím se v technických pojmech! >>rychlá navigace<<